Датум: 17. April 2024 08:54 Категорија: vesti

НОВИ СЈАЈ ШКОЛСКЕ БИБЛИОТЕКЕ

Еразмо Ротердамски рекао је: „ Моја домовина је тамо где је моја библиотека.“
Водећи се цитатом познатог филозофа, МЗ Латвица у сарадњи са Општином Ариље и нашом школом донирала је новчана средства за реновирање школске библиотеке.
Стари ормари су замењени полицама за књиге. Купљена је и иложбена витрина, као и два стола и осам столица. Библиотека је добила нови сјај .Ученици су били нестрпљиви током сређивања библиотеке, па су вирили на вратима и гледали шта се дешава. Велику захвланост дугујем ученицима осмог разреда који су ми помогли у слагању књига.
Надам се да ће ученици у новом простору уживати и желети да читају и проводе више времена у библиотеци. Неки ученици и њихови наставници већ су у школској библиотеци пронашли прави кутак за проширивање знања и припреме за успехе на такмичењима која су пред њима.